3D Yazıcı ve Lazer Kesim ile 72 Saatte Mimari Maket
2934 görüntülenme | 2016-03-21
Case Study


 

Ülkemizde en hızlı büyüyen ve popülerliğini koruyan inşaat sektöründe hedef, yapılmakta olan inşaatı daha inşaatı bitmeden satabilmektir. Bu satışın en etkili ön elemanı ise basılı yayın ve reklamlardır ama müşteri yine de kafasında nasıl bir yer olacağını canlandıramayabilir. Bu noktada o müşteriye yaptığınız inşaatın bitmiş maketini göstermeli hatta sanal gerçeklik dünyasında belkide evin içinde gezdirmelisiniz.

Maket yapımı ise genellikle ihityacı son anda anlaşılan ve kısıtlı bir zamanda yapılması beklenilen bir çalışmadır. Ama aslında maket yapımı birebir bir binayı inşaa etmeye benzer kablolamasından binaların kat kat çıkılması ve peyzajının düzenlenmesine kadar. Tüm bunlarda olunca en detaysız proje 3-4 haftada teslim edilir ve detay oranı arttıkça bu sure 1 ayı çok rahatlık ile geçebilir.

Bu soruna odaklanan 3Durak Dijital Fabrika, bünyesinde bulundurduğu Lazer Kesim ve 3D Yazıcı Teknolojilerini kullanarak atölyesinde yaptığı çalışmalar ile bu süreyi çokça azalttı. Son yaptığımız projeyi ise toplamda 72 saat çalışarak tamamladılar. Bunun sırrı ise 3D Yazıcı ve Lazer Kesim teknolojilerini verimli bir şekilde kullanabilmekten geçiyor.

İlk aşamada mimari model tasarım programları ile bilgisayar ortamında adım adım planlandı. Sonrasında renkli üretim yapan Projet 660 Pro 3D Yazıcısı ile binaların üretimine başladılar, 48 saat içinde 4 bina bitmişti. Buna parallel olarak peyzaj çalışmasınıda Lazer Kesim teknolojisini kullarak tamamlayan ekip, geri kalan sürede ise tüm parçaları yerlerine yerleştirdi ve detay çalışmalarını tamamladı.

Eğer kısa sürede hızlı bir çözüm istiyorsanız, projelerinizde bu şekilde bir çalışma yapabilirsiniz ya da 3Durak Dijital Fabrika’da projenizi çok kısa sürelerde ürüne dönüştürebilirsiniz.

ETİKETLER

PAYLAŞ

BENZER YAZILAR
3D Baskı Ayakkabı
3D Baskı Ayakkabı
Kişiye Özel 3D Baskı Medikal Kulaklık
Kişiye Özel 3D Baskı Medikal Kulaklık
KÜMAŞ MANYEZİT SANAYİ A.Ş. için maket çalışmamız
KÜMAŞ MANYEZİT SANAYİ A.Ş. için maket çalışmamız


facebook   twitter   socin   socyt   socgo

Ihlamur Yıldız Caddesi No:10
Bahçeşehir Üniversitesi Kuzey Kampüsü Zemin Girişi
Beşiktaş/İstanbul
(0 850) 885 19 91      info@3durak.com
 
3Durak - Dijital Fabrika © 2016
Ücretsiz 3D Yazıcı El Kitabını indirmek için e-posta adresinizi giriniz!