3Durak.com dan 3D Yazıcı İnfografiği
1383 görüntülenme | 2016-06-29
Haberler


2015 Ocak ayında kurulan 3Durak.com, 3D Yazıcılar ile mühendislik, mimarlık, endüstriyel tasarım, medikal gibi sektörlere 3D Baskı hizmeti sunarak işe başlamıştır. Geçen bu sürede Lazer Kesim, CNC gibi farklı üretim methodlarını da bünyemize ekleyerek dijital bir fabrika olma yolunda ilerliyoruz. Önümüzdeki dönemde farklı üretim methodlarını da hizmetlerimiz arasına ekleyerek üretim yapan firmalar ile üretim hizmeti alacakları bir araya  getiren bir pazaryeri olmayı hedefliyoruz.

İnfografiğe göre 3D Yazıcılarda kullanılan hammaddeler sanıldığının aksine sadece plastik ile sınırlı değil. Plastiğin yanısıra seramik, metal, reçine gibi birçok farklı materyal 3D Baskıda kullanılıyor. 3D Yazıcılar ise birçok farklı sektörle kullanıcılarına büyük avantajlar sunuyor. Bunlar arasında; mimarlık, mühendislik, medikal, otomotiv, savunma sanayi, mücevher, endüstriyel tasarım başı çeken sektörlerden.

3D Yazıcıların sunduğu en büyük avantajlardan biri ise kişiselleştirilebilir ürünler üretmeye olanak sağlaması. Bunun yanında düşük adetlerde uygun üretim maliyetleri ise 3D Yazıcıların sunduğu bir diğer avantaj. Geometik olarak zor olan parçalarının üretimindeki kolaylık ise 3D Yazıcıların sunduğu avantajlar arasında listelenmiş. 3D Baskı alabilmek için neredeyse en yaygın 3D Tasarım programlarının tümü kullanılabilir. Bunlar: 3dsMax, SketchUp, Rhino, SolidWorks, Catia olarak sıralanmış. 2015’te 5,9 Milyar dolarlık bir Pazar olan 3D yazıcı sektörünün, 2020’de 21 Milyar Dolara, 2025’te ise 49 Milyar Dolara yükselmesi bekleniyor.

3Durak.com olarak bugüne kadar sunduğumuz 3D Baskı hizmetinde harcanan toplam filament uzunluğu Beylikdüzü Söğütlüçeşme metrobüs hattından daha uzun. 3D Baskısı alınan modellerin toplam hacmi ise 6000 damacanaya eşit.

3D Yazıcı sektörü için hazırladığımız infografiği aşağıda görebilirsiniz: 

ETİKETLER

PAYLAŞ

BENZER YAZILAR
Basında 3Durak Habertürk Gazetesi Röportaj
Basında 3Durak Habertürk Gazetesi Röportaj
Kilyostaki Görme Engelli Öğrenciler İçin 3 Boyutlu Mezuniyet Yıllığı
Kilyostaki Görme Engelli Öğrenciler İçin 3 Boyutlu Mezuniyet Yıllığı
3Durak.com dan 3D Yazıcı İnfografiği
3Durak.com dan 3D Yazıcı İnfografiği


facebook   twitter   socin   socyt   socgo

Ihlamur Yıldız Caddesi No:10
Bahçeşehir Üniversitesi Kuzey Kampüsü Zemin Girişi
Beşiktaş/İstanbul
(0 850) 885 19 91      info@3durak.com
 
3Durak - Dijital Fabrika © 2016
Ücretsiz 3D Yazıcı El Kitabını indirmek için e-posta adresinizi giriniz!