Teknoloji

Poliamid malzeme kullanan 3D Yazıcılar SLS teknolojisine sahiptir. SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisinde 3D Yazıcı lazer toz halde bulunan malzemeyi katman katman sinterleyerek objeyi oluşturur. Bir kat toz serilir,  ısı çemberi içerisinde bulunan bu toz erime noktasının hemen altındadır. Lazerin değdiği yerler erir ve sinterlenir. İlk katman oluşturulduktan sonra bir katman daha toz serilir ve bu süreç obje tamamlanana kadar devam eder.

Poliamid 3D Baskılar beyaz, çok ince taneli tozdan imal edilmiştir. Sonuç olarak sağlam, oldukça esnek malzeme küçük darbelere ve eğilmelere direnç gösterebilir. Yüzey kumlu ve taneli bir görünüme sahiptir ayrıca hafif gözeneklidir.

Poliamid 3D Baskılar başlangıç düzeyindeki tasarımcılar için harika ve iyi fiyatlı bir malzemedir. Sınırsız yaratıcılık yeteneği ile 3D baskı limitlerini zorlayabilirsiniz.

Nemi emen bir malzeme olduğu için dış mekanlar için kullanımı uygun değildir. Ancak, bazı durumlarda, malzemeyi su geçirmez hale getirebilirsiniz.

Geniş ve düz yüzeyler veya plakalarda (<25 cm) dikkatli olmak gerekir. Böyle bir 3D Baskı soğuduktan sonra, deforme olabilir. Bu deformasyon eğrilme olarak bilinir.

 

Malzeme Örnekleri

    

 

Fiyat Bilgisi

3D Baskıda fiyatlandırma üretilecek objenin geometrik şekline, hacmine, üretim süresine ve kullanılacak hammaddenin türüne bağlı olarak yapılmaktadır.  

 

Kullanım Alanları

SLS teknolojisi 3D Baskıya büyük bir özgürlük sağlıyor. SLS teknolojisinde destek yapıları toz halde bulunan Poliamid malzeme tarafından yapıldığı için detay seviyesi yüksek, ince yapıdaki karmaşık modeller için çok uygundur. Ayrıca konsept modeller, modeller için küçük seriler(birkaç kopya), lambalar ve işlevsel modeller için kullanılabilir.

 

 

  Tasarım Özellikleri

Yüzey Kalitesi
90 Complete
Detaylar
90 Complete
Mukavemet
80 Complete
Esneklik
70 Complete
Minimum duvar kalınlığı
0.8 mm
Çözünürlük
0.06 mm
Maksimum Hacim
180 X 180 X 330 mm

    Kargo Süresi: 5 iş günü


  Maksimum Hacim

180
180
330
facebook   twitter   socin   socyt   socgo

Ihlamur Yıldız Caddesi No:10
Bahçeşehir Üniversitesi Kuzey Kampüsü Zemin Girişi
Beşiktaş/İstanbul
(0 850) 885 19 91      info@3durak.com
 
3Durak - Dijital Fabrika © 2016
Ücretsiz 3D Yazıcı El Kitabını indirmek için e-posta adresinizi giriniz!