Teknoloji

Reçine 3D Baskıda SLA (Stereolitografi) 3D Baskı teknolojisi kullanılır. SLA teknolojisinde objeler ultraviyole lazerin foto reaktif  reçineyi katman katman dondurmasıyla oluşturulur. Üretim esnasında tabla 0.05 – 0.15 mm hareketlerle aşağıya doğru iner ve her inişten sonra lazer objenin bir kesit alanını oluşturur. Üretim sonunda ise obje sıvı reçinenin içerisinden alınır. Diğer bir yöntemde ise obje baş aşağı olacak şekilde üretilir.

SLA 3D Baskıları FDM ve SLS 3D Baskıları gibi iyi derecede dayanma gücüne sahip değildir.  Ama bunun yerine 3D Baskılar çok daha yüksek hassasiyettedir. Reçineden elde edilen modeller düzgün, pürüzsüz yüzeyli, kaliteli ve şeffaf görsellere ihtiyacı olanlara önerilir. Bu özellikleri, malzemenin tanıtım ya da sergi amaçlı kullanılmasına olanak sağlar.

 

Malzeme Örnekleri

 

 

Fiyat Bilgisi

3D Baskıda fiyatlandırma üretilecek objenin geometrik şekline, hacmine, üretim süresine ve kullanılacak hammaddein türüne bağlı olarak yapılmaktadır.  

 

Kullanım Alanları

SLA teknolojisinde elde edilen reçine, tasarımlarda pürüzsüz yüzeyler istenirse ya da sergi, demo, tanıtım gibi hedefler amaçlanıyorsa kullanıma uygundur. Çıktılar mücevher, dişçilik gibi yüksek detay gerektiren yerlerde kullanılır. SLA teknolojisi son üründen ziyade kalıp alınıp döküm yapılmasında da kullanılmaktadır.

 

 

  Tasarım Özellikleri

Yüzey Kalitesi
100 Complete
Detaylar
100 Complete
Mukavemet
70 Complete
Esneklik
20 Complete
Minimum duvar kalınlığı
1 mm
Çözünürlük
0.025 mm
Maksimum Hacim
145 X 145 X 175 mm

    Kargo Süresi: 5 iş günü


  Maksimum Hacim

145
145
175
facebook   twitter   socin   socyt   socgo

Ihlamur Yıldız Caddesi No:10
Bahçeşehir Üniversitesi Kuzey Kampüsü Zemin Girişi
Beşiktaş/İstanbul
(0 850) 885 19 91      info@3durak.com
 
3Durak - Dijital Fabrika © 2016
Ücretsiz 3D Yazıcı El Kitabını indirmek için e-posta adresinizi giriniz!