Bazı objeleri bilgisayar 3D Modellemek çok uğraş gerektirir ve zaman alır. Örneğin bir kişinin ya da antik bir yunan heykelinin modellenmesi... Bu gibi durumlarda ise çözüm; obje ya da kişiyi 3D modellemek yerine 3D Tarayıcılarla 3D Taramasını yapmaktır. Böylece çok daha kısa sürede tüm detaylarıyla obje ya da kişinin 3D Modelini bilgisayar ortamında elde edebilirsiniz.3D tarama nedir?

3D Tarama obje ya da kişinin lazer ya da optik 3D Tarayıcılar ile 3D Modelinin bilgisayar ortamında oluşturulmasıdır.3D tarama nerelerde kullanılır?

3D Tarama endüstri, medikal gibi birçok farklı alanda yaygın olarak kullanılır. Örneğin; otomotiv şirketleri seri üretimini yaptıkları parçaların kalite kontrolünü 3D Tarayıcılar ile yapmaktadırlar. Medikal sektörde 3D Tarayıcılardan yararlanılarak kişiye özel protez yapılmaktadır. Sizlerin mini figürleri yine 3D Tarayıcılar sayesinde üretilmektedir.Hangi uzantılarda çıktı veriyorsunuz?

3D Tarama sonrasında .STL, .OBJ, .PLY ve .WRML uzantılarında data verilmektedir.3D tarama datası üzerinde düzenleme yapabilir miyim?

3D Tarama dataları üzerinde Zbrush gibi programlar ile düzenleme yapılabilmektedir.3D tarama datasını CAM cihazlarında kullanabilir miyim?

3D Tarama sonrası elde ettiğiniz datayı 3D Yazıcı, CNC gibi CAM(Computer-Aided Manufacturing) cihazlarında doğrudan kullanabilirsiniz. Böylece taramasını yaptığınız kişi ve ya modelin kopyasını üretebilirsiniz.Fiyatlandırma nasıl yapılır?

3D Modelin hacmi hesaplanarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Burada fiyatı belirleyen diğer seçenekler ise tercih edilen malzeme ve teslim süresidir. 3Durak.com adresinden 3D modelinizi yükleyerek hızlı bir şekilde fiyatlandırmasını görebilirsiniz.Teslimat süresi nedir?

Teslimat süresi kullanılacak malzemeye göre değişmektedir. Genel olarak 3 iş gününde teslim etmekteyiz.

 

 
facebook   twitter   socin   socyt   socgo

Ihlamur Yıldız Caddesi No:10
Bahçeşehir Üniversitesi Kuzey Kampüsü Zemin Girişi
Beşiktaş/İstanbul
(0 850) 885 19 91      info@3durak.com
 
3Durak - Dijital Fabrika © 2016
Ücretsiz 3D Yazıcı El Kitabını indirmek için e-posta adresinizi giriniz!