3D Baskı Ayakkabı

3D Baskı, Nisan 11, 20170Yorumdogancan

İstanbul Deri ve Deri İhracatçıları Birliği  tarafından organize edilen İstanbul 2. Uluslararası Ayakakabı Tasarım Yarışması’nın kazananları Conrad Otel’de düzenlenen Gala’da belli oldu. Biz de 3Durak olarak tasarımcılar tarafından çizilen ayakkabıların birer adet prototipini ürettik. Mankenlerin gecede düzenlenen defilede sergilenen ayakakabılar juri tarafından değerlendiridli ve farklı kategorilerde ödül sahipleri belli oldu.

Bu çalışmada ilk olarak tasarımcıların ayakkabı tasarımlarının 2D modelini alıp onu bilgisayar ortamında 3D Modele dönüştürdük. Bu aşamada 3DsMAx, Zbrush ve Rhino programlarından destek aldık. 3D Modeli oluşturduktan sonra ise sıra üretim aşamasına geldi. Üretimde Projet 660 ve FDM 3D Yazıcılar kullandık. Burada tercih edilen makinalar ise tasarımın zorluğuna göre belirlendi. Üretim sonunda elde edilen FDM çıktılarından bir bölümü boyanarak son haline getirildi.

Böylece geleneksel üretim yöntemleriyle hayata geçmesi çok zor olan tasarımların 3D Yazıcı ile prototipini hızlı bir şekilde üretmiş olduk


Yorum yazınız.

× Whatsapp Hattı