3D Baskı Ugi

3D Baskı, , Mayıs 21, 20160Yorumdogancan

Geçtiğimiz haftalarda Garanti Bankası yeni teknolojik karakteri olan UGİ’yi duyurdu. UGİ bir reklam karakterinden ziyade Garanti Bankası’nın gelecek vizyonunu yansıtıyor. UGİ insanları dinleyen ve onların finansal sorunlarına çözüm üreten bir yapay zeka ürünü bir kahraman. 3Durak olarak biz ise dijital ortamda tasarlanan UGİ karakterin 3D Baskısını gerçekleştirdik.

Bir proje kapsamında somut halde birebir boyutlarda UGİ’ye ihtiyaç duyan firma kapımızı çaldı. 3D Baskı’da 3D Systems’in renkli üretim yapmasıyla meşhur 3D Yazıcısı olan Projet 660 Pro makinasını kullandık. Toplamda 2 saat süren üretim sonunda UGİ hazır hale getirildi.

Bu üretimde 3D Yazıcı kullanmamızın ise birden fazla nedeni var. Birincisi; geleneksel üretim yöntemlerinde düşük adetlerde üretim gerçekleştirmenin maliyetleri oldukça yükselebiliyor. 3D Yazıcı ile kısıtlı adetlerde üretimlede birim başına düşen maliyetleriniz oldukça düşüyor. Zira diğer yöntemlerde bu maliyetleriniz oldukça yüksek kalabilir.

İkinci bir neden ise; Projet 660 sayesinde tüm renkleriyle beraber ürünü üretiblmiş olmamız. Böylece üretim sonrasında herhangi bir boyama vs işlemine gerek kalmıyor.


Yorum yazınız.

× Whatsapp Hattı