3D Baskı ve Lazer Kesimde Yüzde 20 İndirim

Haberler, , Nisan 5, 20160Yorumdogancan

Maker Hareketi (Maker Movement) özetle; kişilerin kendin-yap (Do it Yourself) kültürüyle teknolojik fikirlerini somut hale dönüştürdükleri akıma verilen isim. Maker Hareketi’nde hedeflenen ise tüketen değil üreten, yıkıcı değil yapıcı, rekabetçi yerine paylaşımcı bir dünya inşa etmek.

Tüm dünyada hızla yayılan bu akım 30 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında Avrupa Maker Haftası olarak 28 ülkede kutlanacak. 3Durak olarak biz de, Maker’lerin Avrupa Maker Haftası kapsamında yapacakları projelerinde %20’lik indirim yaparak gönülden bağlı olduğumuz bu akımı destekleme kararı aldık. İndirim, Mayıs ayı boyunca her Pazartesi günü 3durak.com üzerinden verilen 3D Baskı ve Lazer Kesim hizmetlerinde uygulanacak.

3D Baskı’da ABS, PLA, Poliamid, Reçine ve Kumtaşı malzemeleri ve birbirinden farklı renk seçeneklerinin yanı sıra Lazer Kesimde MDF, Pleksi, Mukavva gibi materyallerin de yer aldığı 3Durak’da siz de projelerinizi ve fikirlerinizi hızlıca hayata geçirebilirsiniz.

28 ülkede onlarca workshop’un gerçekleştirileceği haftada 3Durak olarak How to Work Digital Factory?  başlıklı bir wokrkshop’da düzenliyor olacağız. Wrokshop detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Son yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuran açık kaynak kodunun da (open source) etkisiyle artık bireyler hatta firmalar yaptıkları projelerini tüm detaylarıyla internette paylaşıyorlar. Örneğin Arduino elektronik kartı tüm devre elemanlarını ve çizimini, Ultimaker 3D Yazıcı dilimleyici programı olan Cura’yı ücretsiz ve açık kaynak kodlu olarak komünite ile buluşturuyor.  Komünite tarafından daha sempatik bulunan ve sahiplenilen firmalar gücüne güç katıyor ve arkasında ciddi bir komünite ve know-how topluyor.


Yorum yazınız.

× Whatsapp Hattı