3D Figür

Teknoloji, , , , , Haziran 29, 20160Yorumdogancan
3D Yazıcı teknolojisinin son kullanıcılara dokunduğu en güzel alanlardan biri de 3D Figür. 3D Figür ile kişilerin 3D tarayıcılar yardımıyla 3 boyutlu taramasını gerçekleştirip, bilgisayar ortamında 3d modelini elde edebiliyorsunuz. Sonrasında ise bu modeli istediğin ölçekte 3D Yazıcıdan tam renkli ya da tek renk üretebiliyorsunuz. Yeni nesil fotoğrafçılık olarak adlandırılabilecek 3D Figür ile kendinizin ve sevdiklerinizin mini heykellerini üretebilirsiniz.
Kişi 3D taramada yaygın olarak kullanılan iki yöntem vardır. Bunlardan bir tanesi Structure Sensor benzeri mobil 3D Tarayıcılar. Bu tarayıcılar lazer tarayıcı ya da optik tarayıcı olabilirler. Bir diğer yöntem ise photogrametry’dir. Bu yöntemde farklı açılardan birçok kamera aynı anda çekim yapar. Ve elde edilen bu fotoğraflar daha sonra birleştirilerek 3D Model oluşturulur.
3D Model elde edildikten sonra yapılan işlem ise 3D Yazıcıdan mini heykelin üretimini yapmak. Bu noktada kullanılan 3D Yazıcı 3D Systems’in Projet 660 Pro cihazı. Hammadde olarak kumtaşı materyal kullanan Projet 660 ile tam renkli baskılar yapmak mümkün oluyor.
Sizde kendinize ait bir kişi 3D tarama işlemi gerçekleştirmek, 3D Figür görselinizi oluşturmak ve/veya mini heykel yaptırmak isterseniz, hemen 3D tarama merkezlerine giderek, taramanızı yaptırabilir, dilerseniz 3D baskı araçlarını kullanarak mini heykel ve büst gibi çıktılarınızı alabilirsiniz. Sevdiklerinizle yaşadığınız özel anları 3 boyutlu olarak ölümsüzleştirmek veya çocuklarınıza kendinizin bir 3 boyutlu görselini bırakmak isterseniz hemen harekete geçin. Teknoloji sizi çağırıyor.

Yorum yazınız.