3D Tarama Datasını Oyunlara Entegre Etme

Teknoloji, , , , Haziran 23, 20160Yorumdogancan
Merhaba arkadaşlar.
Bu yazımızda 3D tarama datamızı oyunlara entegre etmeyi öğreneceğiz. Öncellikle kendinizin ya da bir başkasının 3D taraması yapmanız gerekmektedir. Eğer 3D tarama datası elinizde yok ise ya da nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız 3Durak’a gelerek sizi ücretsiz tarayabiliriz.

3D Tarama işlemi için Structure sensör ya da piyasadaki diğer tarama sensörlerini kullanarak yapabilirsiniz. (3Durak olarak 3D taramalarda Structure sensör kullanıyoruz.)

3D tarama işlemlerinden sonra ortaya çıkan 3D modelimizi bilgisayara indirerek oyunlara entegre etmeye başlayacağız.
3D tarama datamızı oyuna entegre etmek için URANIOM(http://uraniom.co/) adlı programı kullanacağız. Bu program henüz beta aşamasında olmasına rağmen bir çok oyuna destek sağlamaktadır.(GTA 5, CS:GO , Skyrim vs.)
İlk önce http://uraniom.co/ adresine girerek kendimize bir üyelik oluşturuyoruz. Üyelik işlemini bitirdikten sonra istersek masaüstü programını indirerek ya da web sitesinden işlemlerimize devam edebiliriz.(biz masaüstü uygulamasını kullanacağız)
Uraniom programına giriş yaptığımız zaman aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda “Add An Avatar” diyerek işlemlerimize devam edeceğiz.   
Karşımıza çıkan ekranda ise hangi oyunda kendimizi görmek istiyorsak onu seçiyoruz. (Biz profesyonel cs:go oyuncusu olduğumuz için cs:go seçiyoruz.)
Oyunumuzu seçtikten sonra 3D tarama datamızı sisteme yükleyeceğiz. Bunun için karşımıza çıkan ekranda “UPLOAD OR USE A COUPON” kısmına tıklamamız gerekiyor. Ayrıca bu ekranda daha önceden model yüklediysek “My Scans” kısmından görebiliriz. Bizim daha önceden bir modelimiz olduğu için “My Scans” kısmında bir tane tarama datamız gözükmektedir.
UPLOAD OR USE A COUPON” kısmına geldiğimiz de 3D tarama datamızı .zip uzantılı yada tüm dosyalarını aynı anda seçiyoruz ve “Send” butonuna basarak işlemlerimize devam ediyoruz.
Yükleme işlememiz bittikten sonra seçtiğiniz oyuna bağlı olarak karakter oluşturma ekranı gelecektir. Buradan istediğimiz karakteri ve tarama datamızı iyileştirmek için ayarlar yapabilirsiniz. Ayarlama işlemlerimiz bittikten sonra “Create My Avatar” butonuna basarak karakterimizi oluşturuyoruz.  
Karakterimiz oluştuktan sonra “Deploy” butonuna basarak arkadaşlarınız ile birlikte oyunun tadını çıkartabilirsiniz.  Oyun içinden görüntüler;

Yorum yazınız.

× Whatsapp Hattı