Odeabank’a İnteraktif Masa Figürleri Ürettik.

Case Study, , , Mart 11, 20160Yorumdogancan

Bu projede Odeabank bizden müşterilerinin ev, araç ve ihtiyaç kredisi için interaktif masalarda kullanacağı figürlere ihtiyaç duyduğunu belirtti ve hemen belirtilen ölçülere uygun Ev kredisini anlatması için ev figürü, araç kredisi için araba figürü ve ihtiyaç kredisi için para kasası tasarımı üzerinde çalışıldı. Öncelikle modellerin ön prototiplerini Zortrax M200 3D yazıcı ile ürettimini gerçekleştirdik ve müşterimiz ile görüşerek uygun ölçülere ve tasarımlara karar verdik.

Modeller Odeabank’ın Self Servis – Direkt Bankacılık şubelerinde akıllı masaların üzerine yerleştirileceği için her modelden otuzar adet gerekiyordu ve toplam 90 modeli 3d yazıcıdan üretmek için yeterli zaman yoktu. Bu durumda her modelin silikon kalıbını alıp polyester döküm yapmak en pratik çözüm oluyordu. Modellerin her birini en kaliteli ve yüksek detayda olacak şekilde EOS Formiga P110 SLS 3D yazıcı ile üretimi yaptık ve sonrasında bu modellerin silikon kalıplarını aldık. Alınan kalıplara polyester döküm yapılarak son modeller elde edildi ve interaktif masaların figürleri tanımlayabilmesi için karekodlar figürlerin altındaki daha önceden tasarlanmış kısımlara yerleştirildi.

Türkiye’nin en yenilikçi ve dinamik bankası olan Odeabank, günümüz teknolojilerini bankacılık hizmetleriyle harmanlayarak müşterilerinin şube deneyimlerini farklılaştırıyor. Self Servis şubelerinde 3D yazıcı teknolojisininde yardımı ile hızlı bir şekilde projelerini ürüne dönüştürerek uygulamaya koydu ve müşteriler bu interaktif masalarda ihtiyacı olan kredi ile alakalı bilgiyi kolayca alabildi.


Yorum yazınız.