SIK SORULAN SORULAR

Bugüne kadar en fazla sorulan soruları sizin için derledik. Cevabınızı burada bulamazsanız bizimle info@3durak.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Genel

3Durak hayallerinizi gerçeğe dönüştürebileceğiniz dijital fabrikadır.
3D Baskı diğer adıyla katmanlı üretim dijital modellerinizi 3 boyutlu katı modele dönüştürebileceğiz teknolojidir.

Tasarım

Herhangi bir tasarım programını kullanabilirsiniz. Uygun dosya formatında olması yeterli. Hangi uzantıların geçerli olduğunun cevabı ise alt soruda : )
.STL, .OBJ, .PLY ve .WRML formatlarından birisi 3D Baskı için yeterlidir. (mail gönderebilirsin) (bu uzantılar nasıl elde edilir)
Eğer yeterli zaman ayırabilirseniz Sketchup gibi kullanımı basit bir 3D Tasarım programını ya da Rhino, Solidworks gibi profesyonel bir 3D Tasarım programını öğrenebilirsiniz. Ve ya alanında uzman tasarımcı arkadaşlarımızdan destek alabilirsiniz. (3d modelleme linki)
3D Tasarım kriterleri kullanılacak malzemeye göre değişmektedir. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz. (materyal sayfası)
Eğer yeterli zaman ayırabilirseniz Sketchup gibi kullanımı basit bir 3D Tasarım programını ya da Rhino, Solidworks gibi profesyonel bir 3D Tasarım programını öğrenebilirsiniz. Ve ya alanında uzman tasarımcı arkadaşlarımızdan destek alabilirsiniz. (3d modelleme linki)
Evet, var. Thingiverse, youmagine, grabcad, myminifactory ve 3dwarehouse websitelerinden ücretsiz 3D Modeller bulabilirsiniz.

3D Baskı

Materyaller hakkında detaylı bilgiyi buradan elde edebilirsiniz.
Renk seçenekleri materyale göre değişmektedir. Buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.
3D Yazıcılarda renkli 3D baskı mümkündür. Buradan materyal özelliklerine ulaşabilirsiniz.
3D Modellerinizin fotoğrafı, renderı yada 3 boyutlu çizimi hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. Modellerinizin gizliliği bizim için son derece önemlidir.
3D Baskı hacmi de kullanılacak malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. 3D Baskı hacimleri karşılaştırma listesine buradan ulaşabilirsiniz. (3d baskı hacimleri karşılaştırma listesi)
3D Modelinizi websitemize yüklediğinizde problem yaşıyorsanız, modelinizi bize gönderebilirsiniz. Sizin için kontrol edip, gerekli onarmaları yapıyoruz. info @ 3durak.com adresinden bize ulaşabilirsiniz, aynı gün içerisinde size dönmüş oluruz.
Evet boyayabilirsiniz. ABS ve PLA malzemelerini akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Poliamid....
En iyi malzeme budur demek çok zor. İstenilen baskı hacmi, detay seviyesi, kullanılacağı sektör, renk tüm bu kriteler doğru malzemeyi seçmenizi sağlıyor. (hangi hammaddeyi seçmeliyim)
Öğrencilere özel %20 indirimimiz bulunmaktadır. (nasıl bu indirimden yararlanabilirler)
Microsoft Azure (link) websitesini kullanarak hatalı modelleri otomatik olarak onarabilirsin. Bu yazıdan nasıl yapacağını daha detaylı olarak öğrenebilirsin. (blog yazısı)

Fiyatlandırma

3D Modelin hacmi hesaplanarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Burada fiyatı belirleyen diğer seçenekler ise tercih edilen materyal ve teslim süresidir. (modelini yükle)
Teslimat süresi kullanılacak materyale göre değişmektedir.

Web Sitesi

Modeli yüklemede problem yaşıyorsan bize info@3durak.com adresinden ulaşabilirsin. Aynı gün içerisinde geri dönüş yapmış oluruz.
3D Modeliniz çeşitli sebeplerden dolayı fiyatlandırılmıyor olabilir.

Ödemeler

(ödeme seçeneklerine göre belli olacak)
(promoston kodu kullanımı belli olduktan sonra)

Sipariş

Siparişinizin beklemede mi, üretim mi, yoksa kargo aşamasında mı olduğunu profilinizden takip edebilirsiniz.
Evet, alabilirsin. Bizimle info@3durak.com adresinden iletişime geçebilirsin.
Ödemeni yaptıysan ve 3D Modelin üretilemiyorsa paranı geri iade ediyoruz.

Üretim

Kullanılan malzeme ve teknolojiye göre 3D Baskı süresi değişiyor. ( tablo)
Yüzey çözünürlüğü kullanılan teknolojiye göre değişmektedir (tablo)

Kargo

Kargo 1-2 gün arasında sürmektedir.
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücreti bize aittir. 100 TL ve altında ise kargo boyutuna göre ve mesafeye göre değişmektedir.

DİJİTAL FABRİKANIZDA HEMEN ÜRETMEYE BAŞLAYIN.

Bizimle İletişime Geçin, Detayları Konuşalım.

İLETİŞİM
× Whatsapp Hattı